انجام مقاله isi معماری

انجام مقاله isi معماری دفتر نمایندگی الزویر در کشور در سال 1380 به درخواست دانشگاه صنعتی شریف در تهران تأسیس شد و به تشکیل جلسات آموزشی در مورد نحوه نگارش مقالات ISI اشتغال داشت. در سال 1387 به درخواست دانشجویان دانشگاه شریف و دیگر دانشگاه های معتبر سراسر کشور کار خود را گسترش داد و به ارائه آموزش نحوه انجام پایان نامه، مدل سازی، نگارش و استخراج مقاله از پایان نامه پرداخت. در سال 1389 با مجوز نمایندگی الزویر و دریافت مجوز فعالیت از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با کمک اعضای هیأت علمی دانشگاه شریف، شهید بهشتی و امیرکبیر، موسسه پژوهشی الزویر تأسیس شد و دپارتمان های کامپیوتر و برق شکل گرفت. در سال 1391 با پیشنهاد اعضای هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی و تهران دپارتمان های مدیریت و حقوق شکل گرفت. در سال 1392 دپارتمان های عمران، معماری، مکانیک و صنایع، مواد و هوافضا تشکیل و تحت مجموعه دپارتمان های فنی مهندسی قرار گرفت. در سال 1393 دپارتمان های روانشناسی، زبان و ادبیات انگلیسی، زبان و ادبیات فارسی، فلسفه، هنر و گرافیک نیز تشکیل و تحت مجموعه دپارتمان های علوم انسانی قرار گرفت. موسسه پژوهشی الزویر با 11 سال سابقه موفق در زمینه آموزش انجام پایان نامه، مقاله و پروژه های دانشجویی در خدمت دانشجویان عزیز داخل و خارج از کشور برای پایان نامه، پروپوزال، سمینار، تحقیق و پروژه های دانشجویی و همچنین تهیه مقالات کلاسی، مروری، علمی پژوهشی، ISC  و ISI در همه مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد ، دکترا می باشد. با توجه به تأکید نماینده الزویر بر کیفیت بالا و قابل دفاع پایان نامه ها و امکان استخراج مقالات isi با ایمپکت قابل قبول از پایان نامه ها و نظارت مداوم نماینده وزارت علوم بر کیفیت انجام کارها در موسسه پژوهشی الزویر، موسسه حساسیت زیادی بر کیفیت انجام پایان نامه ها، مقالات و پروژه های دانشجویی دارد و از همان مرحله تعیین موضوع تا دفاع نهایی توسط دانشجو کیفیت انجام کار رصد می شود.

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

آشنایی با انواع مختلف مقالات منتشر شده توسط مجلات مفید است. اگرچه ممکن است به نظر برسد که تعداد زیادی از انواع مقالات منتشر شده به دلیل نام‌های متنوعی که تحت آن منتشر می‌شوند، بیشتر مقالات منتشر شده یکی از انواع زیر هستند. تحقیق اصلی، مقالات مروری، گزارش‌ها یا نامه‌های کوتاه، مطالعات موردی، روش‌شناسی.

تحقیق اصلی:

این رایج ترین نوع دست نوشته مجله است که برای انتشار گزارش های کامل از داده های تحقیقاتی استفاده می شود. بسته به ژورنال ممکن است به آن مقاله اصلی، مقاله پژوهشی، پژوهشی یا فقط مقاله گفته شود. قالب پژوهش اصلی برای بسیاری از زمینه های مختلف و انواع مختلف مطالعات مناسب است. این شامل بخش‌های کامل مقدمه، روش‌ها، نتایج و بحث است.

گزارش ها یا نامه های کوتاه:

این مقالات گزارش‌های مختصری از داده‌های تحقیقات اصلی را که ویراستاران معتقدند برای بسیاری از محققین جالب خواهد بود و احتمالاً تحقیقات بیشتر در این زمینه را تحریک می‌کنند، ارسال می‌کنند. از آنجایی که آنها نسبتا کوتاه هستند، این قالب برای دانشمندان با نتایج حساس به زمان مفید است (به عنوان مثال، آنهایی که در رشته های بسیار رقابتی یا در حال تغییر سریع هستند). این قالب اغلب دارای محدودیت‌های طولانی مدت است، بنابراین برخی از جزئیات آزمایشی ممکن است تا زمانی که نویسندگان یک نسخه کامل تحقیق اصلی را ننویسند، منتشر نشوند. گاهی اوقات به این اوراق ارتباطات کوتاه نیز گفته می شود.

بررسی مقالات:

مقالات مروری خلاصه ای جامع از تحقیقات در مورد یک موضوع خاص و دیدگاهی در مورد وضعیت این رشته و جایی که آن در حال حرکت است ارائه می دهد. آنها اغلب توسط رهبران یک رشته خاص پس از دعوت از سردبیران یک مجله نوشته می شوند. مرورها اغلب به طور گسترده خوانده می شوند (مثلاً توسط محققانی که به دنبال معرفی کامل یک زمینه هستند) و بسیار مورد استناد قرار می گیرند. مرورها معمولاً به حدود 100 مقاله تحقیقاتی اولیه اشاره می کنند.

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

نکته: اگر می‌خواهید یک مرور بنویسید اما توسط مجله‌ای دعوت نشده‌اید، حتماً وب‌سایت مجله را بررسی کنید، زیرا برخی از مجلات، نظرات ناخواسته را در نظر نگیرید. اگر وب‌سایت اشاره نمی‌کند که بررسی‌ها سفارش داده شده‌اند یا خیر، عاقلانه است که یک نامه استعلام پیش از ارسال به سردبیر مجله بفرستید تا قبل از صرف زمان برای نوشتن آن، مقاله مرور شما را پیشنهاد کند.

مطالعات موردی:

این مقالات موارد خاصی از پدیده های جالب را گزارش می کنند. هدف از مطالعات موردی این است که سایر محققان را از احتمال وقوع یک پدیده خاص آگاه کند. این نوع مطالعه اغلب در پزشکی برای گزارش وقوع پاتولوژی های ناشناخته یا نوظهور قبلی استفاده می شود.

روش ها

این مقالات یک روش، آزمون یا روش آزمایشی جدید را ارائه می‌کنند. روش توصیف شده ممکن است کاملاً جدید باشد یا ممکن است نسخه بهتری از روش موجود را ارائه دهد. مقاله باید پیشرفت قابل اثبات در مورد آنچه در حال حاضر در دسترس است را توصیف کند.

هنگامی که آزمایشات خود را کامل کردید، وقت آن است که آن را در یک مقاله منسجم و مختصر بنویسید که داستان تحقیق شما را بیان می کند. پژوهشگران افرادی پرمشغله هستند و بنابراین ضروری است که مقالات تحقیقاتی سریع و آسان خوانده شوند. به همین دلیل مقالات معمولاً از یک ساختار استاندارد پیروی می کنند که به خوانندگان اجازه می دهد به راحتی اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند. در قسمت بعدی دوره، ساختار استاندارد و آنچه را که باید در هر بخش گنجانده شود، مورد بحث قرار خواهیم داد.

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

نمای کلی ساختار IMRaD

IMRaD به ساختار استاندارد بدنه نسخ خطی تحقیقاتی (پس از عنوان و چکیده) اشاره دارد:

معرفی

مواد و روش ها

نتایج

بحث و نتایج

همه مجلات از این عناوین بخش ها به این ترتیب استفاده نمی کنند، اما اکثر مقالات منتشر شده ساختاری مشابه IMRaD دارند. این ساختار استاندارد:

یک جریان منطقی به محتوا می دهد

مقاله‌های مجله را سازگار و خواندنی آسان می‌کند

یک “نقشه” ارائه می دهد تا خوانندگان بتوانند به سرعت محتوای مورد علاقه را در هر نسخه خطی پیدا کنند

به نویسندگان یادآوری می کند که چه محتوایی باید در مقاله گنجانده شود

تمام محتوای مورد نیاز برای تکثیر و تکثیر کار را فراهم می کند

اگرچه بخش‌های مقاله به ترتیب: عنوان، چکیده، مقدمه، مواد و روش‌ها، نتایج، بحث و نتیجه‌گیری منتشر می‌شوند، اما این بهترین ترتیب برای نوشتن بخش‌های یک نسخه خطی نیست. یک استراتژی توصیه شده این است که دستنوشته خود را به ترتیب زیر بنویسید:

1. مواد و روشها

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

2. نتایج

اینها را می توان ابتدا نوشت، زیرا شما در حال انجام آزمایشات خود و جمع آوری نتایج هستید.

3. مقدمه

4. بحث

5. نتیجه گیری

بعد از اینکه فرصتی برای تجزیه و تحلیل نتایج خود داشتید، تأثیر آنها را درک کردید و در مورد مجله ای که فکر می کنید مناسب کار است تصمیم گرفتید، این بخش ها را بعد بنویسید.

6. عنوان

7. چکیده

عنوان و چکیده خود را در آخر بنویسید زیرا اینها بر اساس تمام بخش های دیگر هستند.

پیروی از این دستور به شما کمک می کند تا یک دست نوشته منطقی و منسجم بنویسید.

از بخش‌های مختلف یک مقاله برای «گفتن داستان» در مورد تحقیقات خود و پیامدهای آن استفاده کنید.

عنوان، چکیده و کلمات کلیدی

اهمیت عناوین

عنوان مقاله شما معمولاً اولین مقدمه‌ای است که خوانندگان (و داوران) برای کار شما دارند. بنابراین، شما باید عنوانی را انتخاب کنید که توجه را جلب کند، محتوای دستنوشته شما را به طور دقیق توصیف کند، و مردم را به خواندن ادامه مطلب ترغیب کند.

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

یک عنوان موثر باید:

موضوعات اصلی مطالعه را بیان کنید

اهمیت تحقیق را برجسته کنید

مختصر باشد

جذب خوانندگان

نوشتن یک عنوان خوب برای دستنوشته شما می تواند چالش برانگیز باشد. ابتدا عناوین تحت پوشش دست نوشته را فهرست کنید. سعی کنید تمام موضوعات را با حداقل کلمات ممکن در عنوان در کنار هم قرار دهید. عنوانی که بیش از حد طولانی باشد، ناشیانه به نظر می رسد، خوانندگان را آزار می دهد و احتمالاً الزامات مجله را برآورده نمی کند.

مثال:

آیا واکسیناسیون کودکان و نوجوانان مبتلا به ویروس آنفلوانزای غیرفعال مانع از انتشار آنفولانزا در ساکنان غیر ایمن نشده جوامع روستایی می شود؟

این عنوان کلمات غیر ضروری زیادی دارد.

واکسیناسیون آنفلوانزا کودکان: یک کارآزمایی تصادفی شده

این عنوان اطلاعات کافی در مورد آنچه که دستنوشته را جالب می کند، نمی دهد.

تأثیر واکسیناسیون آنفلوانزای کودکان بر میزان آلودگی در جوامع روستایی: کارآزمایی تصادفی شده این یک عنوان موثر است. کوتاه، قابل فهم است و جنبه های مهم تحقیق را بیان می کند.

به این فکر کنید که چرا تحقیقات شما برای دانشمندان دیگر جالب خواهد بود. این باید به دلیل تصمیم شما برای مطالعه موضوع مرتبط باشد. اگر عنوان شما این را روشن کند، احتمالاً خوانندگان بیشتری را به سمت دستنوشته شما جذب خواهد کرد.

نکته: چند عنوان ممکن را یادداشت کنید و سپس بهترین را برای اصلاح بیشتر انتخاب کنید. نظر همکاران خود را بپرسید. صرف زمان لازم برای انجام این کار باعث می شود عنوان بهتری داشته باشید.

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

چکیده و کلمات کلیدی

چکیده عبارت است از:

خلاصه ای از محتوای نسخه خطی مجله

میانبر صرفه جویی در زمان برای محققان پرمشغله

راهنمای مهم‌ترین بخش‌های محتوای نوشتاری مقاله شما

بسیاری از خوانندگان فقط چکیده مقاله شما را می خوانند. بنابراین، باید بتواند به تنهایی بایستد. در بیشتر موارد چکیده تنها بخشی از مقاله شما است که در پایگاه های اطلاعاتی نمایه سازی مانند Web of Science یا PubMed ظاهر می شود و بنابراین بیشترین دسترسی را در مقاله شما خواهد داشت. ایجاد یک تأثیر خوب، محققان را تشویق می کند تا مقاله شما را کامل بخوانند.

یک چکیده خوب نوشته شده همچنین می تواند به سرعت بخشیدن به فرآیند بررسی همتایان کمک کند. در طی بررسی همتایان، داوران معمولاً تنها زمانی چکیده ارسال می‌شوند که برای بررسی مقاله دعوت شوند. بنابراین، چکیده باید حاوی اطلاعات کافی در مورد مقاله باشد تا به داوران اجازه دهد قضاوت کنند که آیا تخصص کافی برای بررسی مقاله دارند و آنقدر جذاب هستند که بخواهند آن را بررسی کنند.

چکیده شما باید به این سوالات در مورد دستنوشته شما پاسخ دهد:

چه کاری انجام شد؟

چرا این کار را کردی؟

چی پیدا کردی؟

چرا این یافته ها مفید و مهم هستند؟

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

پاسخ دادن به این سوالات به خوانندگان اجازه می دهد تا مهمترین نکات در مورد مطالعه شما را بدانند و به آنها کمک می کند تصمیم بگیرند که آیا می خواهند بقیه مقاله را بخوانند یا خیر. اطمینان حاصل کنید که هنگام تهیه چکیده خود از دستورالعمل‌های قالب‌بندی نسخه‌های خطی مناسب مجله پیروی می‌کنید.

نکته: مجلات اغلب حداکثر تعداد کلمات را برای چکیده ها، اغلب 250 کلمه، و بدون نقل قول تعیین می کنند. این برای اطمینان از نمایش کامل چکیده در خدمات نمایه سازی است.

کلمات کلیدی ابزاری برای کمک به نمایه سازها و موتورهای جستجو در یافتن مقالات مرتبط هستند. اگر موتورهای جستجوی پایگاه داده بتوانند نسخه خطی مجله شما را پیدا کنند، خوانندگان نیز می توانند آن را پیدا کنند. این باعث افزایش تعداد افرادی می شود که دستنوشته شما را می خوانند و احتمالاً به نقل قول های بیشتری منجر می شود.

با این حال، برای موثر بودن، کلمات کلیدی باید با دقت انتخاب شوند. آنها باید:

محتوای دست نوشته خود را نشان دهید

مختص رشته یا زیر شاخه خود باشید

مثال ها:

عنوان مقاله: مشاهده مستقیم اپتیک غیرخطی در یک نانولوله کربنی ایزوله

کلمات کلیدی ضعیف: مولکول، اپتیک، لیزر، طول عمر انرژی

کلمات کلیدی بهتر: برهمکنش تک مولکولی، اثر کر، نانولوله های کربنی، ساختار سطح انرژی

عنوان مقاله: دژنراسیون عصبی خاص منطقه پس از تجویز اسید okadaic

کلمات کلیدی ضعیف: نورون، مغز، OA (مخفف)، دژنراسیون عصبی خاص منطقه ای، سیگنالینگ

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

کلمات کلیدی بهتر: بیماری های عصبی ناحیه CA1، هیپوکامپ؛ اسید اوکادائیک؛ نوروتوکسین ها؛ سیستم سیگنالینگ کیناز MAP; مرگ سلولی

عنوان مقاله: افزایش سطوح انتقال رسوب در انتقال یخبندان-بین یخبندان سابق

کلمات کلیدی ضعیف: تغییرات آب و هوایی، فرسایش، اثرات گیاهی

کلمات کلیدی بهتر: تغییر اقلیم چهارتایی، فرسایش خاک، بیوتورباسیون

مقدمه، روش ها و نتایج

معرفی

مقدمه باید اطلاعات زمینه مورد نیاز برای درک مطالعه شما و دلایلی که چرا آزمایشات خود را انجام داده اید را در اختیار خوانندگان قرار دهد. مقدمه باید به این سؤال پاسخ دهد: چه سؤال / مشکلی مورد مطالعه قرار گرفته است؟

هنگام نوشتن پس‌زمینه، مطمئن شوید که نقل‌قول‌های شما عبارتند از:

خوب متوازن: اگر آزمایش‌ها نتایج متناقضی در مورد یک سؤال پیدا کرده‌اند، آیا به مطالعاتی با هر دو نوع نتیجه اشاره کرده‌اید؟

فعلی: هر زمینه متفاوت است، اما شما باید در صورت امکان به منابعی اشاره کنید که بیش از 10 سال قدمت ندارند. اگرچه حتماً اولین کشف را ذکر کنید یا در ادبیات ذکر کنید، حتی اگر قدمت آن بیش از 10 سال باشد.

مرتبط: این مهمترین نیاز است. مطالعاتی که ذکر می کنید باید به شدت با سوال تحقیق شما مرتبط باشد.

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

نکته: در مقدمه خود مروری بر ادبیات ننویسید، اما در صورت تمایل خوانندگان می توانند اطلاعات بیشتری را در آنجا بیابند.

پس از ارائه مطالب پیش زمینه و بیان مشکل یا سوال مطالعه خود، هدف مطالعه خود را به خواننده بگویید. معمولاً دلیل آن پر کردن شکاف در دانش یا پاسخ به سؤالی است که قبلاً پاسخ داده نشده است. به عنوان مثال، اگر دارویی شناخته شده است که در یک جمعیت خوب عمل می کند، اما هرگز در جمعیت دیگری آزمایش نشده است، هدف از یک مطالعه می تواند آزمایش اثربخشی و ایمنی دارو در جمعیت دوم باشد.

آخرین چیزی که باید در پایان مقدمه خود درج کنید، بیانی واضح و دقیق از اهداف مطالعه شما است. همچنین ممکن است در یک یا دو جمله توضیح دهید که چگونه مطالعه را انجام داده اید.

مواد و روش ها

این بخش تمام جزئیات مربوط به نحوه انجام مطالعه خود را در اختیار خواننده قرار می دهد. تو باید:

از عناوین فرعی برای جداسازی متدولوژی های مختلف استفاده کنید

آنچه را که در زمان گذشته انجام داده اید، توصیف کنید

روش های جدید را با جزئیات کافی توصیف کنید تا محقق دیگری بتواند آزمایش شما را بازتولید کند

روش های ایجاد شده را به طور مختصر توصیف کنید، و به سادگی مرجعی را ذکر کنید که در آن خوانندگان می توانند جزئیات بیشتری را بیابند

تمام آزمون ها و پارامترهای آماری را بیان کنید

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

نکته: «دستورالعمل‌ها برای نویسندگان» را برای مجله هدف خود بررسی کنید تا ببینید مقاله‌ها چگونه باید مواد و روش‌ها را ارائه دهند. همچنین، به عنوان راهنما دیگر، به مقالات منتشر شده قبلی در مجله یا گزارش های نمونه در وب سایت مجله نگاه کنید.

نتایج

در بخش نتایج، به سادگی آنچه را که پیدا کردید بیان کنید، اما نتایج را تفسیر نکنید یا در مورد مفاهیم آنها صحبت نکنید.

همانطور که در بخش مواد و روش ها، از عناوین فرعی برای جداسازی نتایج آزمایش های مختلف استفاده کنید.

نتایج باید به ترتیب منطقی ارائه شوند. به طور کلی این به ترتیب اهمیت خواهد بود، نه لزوماً ترتیبی که آزمایش ها انجام شده اند. از زمان گذشته برای توصیف نتایج خود استفاده کنید. اما به شکل ها و جداول در زمان حال مراجعه کنید.

داده ها را بین شکل ها، جداول و متن تکرار نکنید. یک اشتباه رایج این است که بسیاری از داده ها را از یک جدول در متن دستنوشته دوباره بیان کنید. در عوض، از متن برای خلاصه کردن آنچه که خواننده در جدول پیدا می کند استفاده کنید، یا یکی دو مورد از مهم ترین نقاط داده را ذکر کنید. معمولا خواندن داده ها در جدول بسیار آسان تر از متن است.

نتایج تجزیه و تحلیل های آماری را در متن قرار دهید، معمولاً با ارائه مقادیر p هر جا که تفاوت های آماری معنی دار توضیح داده شود.

نکته: یک ضرب المثل معروف در زبان انگلیسی وجود دارد که می گوید: “یک عکس ارزش هزار کلمه را دارد.” این بدان معنی است که گاهی اوقات یک تصویر می تواند یافته های شما را بسیار بهتر از متن توضیح دهد. بنابراین از شکل ها و جداول در دست نوشته خود به خوبی استفاده کنید! با این حال، از اضافه کردن شکل‌ها و جداول اضافی (مثلاً دو مورد که یک چیز را با فرمت متفاوت نشان می‌دهند)، یا استفاده از شکل‌ها و جداول در جایی که بهتر است فقط اطلاعات را در متن وارد کنید (مثلاً جایی که داده‌های کافی برای یک جدول وجود ندارد) خودداری کنید. یا شکل).

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

بحث و نتایج

بخش بحث و نتیجه گیری شما باید به این سوال پاسخ دهد: نتایج شما به چه معناست؟

به عبارت دیگر، اکثر بخش‌های بحث و نتیجه‌گیری باید تفسیری از نتایج شما باشد. تو باید:

نتیجه گیری های خود را به ترتیب مهم ترین تا کم اهمیت ترین بحث کنید.

نتایج خود را با نتایج سایر مطالعات مقایسه کنید: آیا آنها سازگار هستند؟ اگر نه، در مورد دلایل احتمالی تفاوت صحبت کنید.

هر گونه نتیجه غیرقطعی را ذکر کنید و تا جایی که می توانید آنها را توضیح دهید. ممکن است آزمایش‌های بیشتری را پیشنهاد کنید تا نتایج خود را روشن کنید.

به طور خلاصه محدودیت های مطالعه خود را شرح دهید تا به بازبینان و خوانندگان نشان دهید که نقاط ضعف آزمایش خود را در نظر گرفته اید. بسیاری از محققان در انجام این کار مردد هستند زیرا احساس می‌کنند که این ضعف‌ها در تحقیقاتشان را برای ویرایشگر و داور برجسته می‌کند. با این حال، انجام این کار در واقع تأثیر مثبتی بر مقاله شما می گذارد، زیرا روشن می کند که شما درک عمیقی از موضوع خود دارید و می توانید به طور عینی به تحقیق خود فکر کنید.

درمورد اینکه نتایج شما ممکن است برای محققین هم رشته با شما، محققان در سایر زمینه ها و عموم مردم چه معنایی داشته باشد بحث کنید. چگونه می توان یافته های شما را اعمال کرد؟

بیان کنید که چگونه نتایج شما یافته های مطالعات قبلی را گسترش می دهد.

اگر یافته های شما مقدماتی است، مطالعات آینده را پیشنهاد دهید که باید انجام شوند.

در پایان بخش بحث و نتیجه گیری، نتیجه گیری اصلی خود را یک بار دیگر بیان کنید.

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

شکل ها و جداول

شکل ها و جداول (اقلام نمایش داده شده) اغلب سریع ترین راه برای برقراری ارتباط مقادیر زیادی از اطلاعات پیچیده هستند که توضیح آنها در متن پیچیده است.

بسیاری از خوانندگان فقط به موارد نمایشی شما بدون خواندن متن اصلی دستنوشته شما نگاه می کنند. بنابراین، مطمئن شوید که آیتم‌های نمایشگر شما می‌توانند به تنهایی از متن جدا شوند و مهم‌ترین نتایج شما را به وضوح بیان کنند.

موارد نمایش نیز برای جذب خوانندگان به آثار شما مهم هستند. آیتم های نمایشی خوب طراحی شده و جذاب، علاقه خوانندگان را به خود جلب می کند، آنها را وادار می کند تا برای درک یک شکل زمان بگذارند و حتی می توانند آنها را به خواندن کامل دست نوشته شما ترغیب کنند.

در نهایت، آیتم های نمایشگر باکیفیت به کار شما ظاهری حرفه ای می بخشند. خوانندگان فرض خواهند کرد که یک نسخه خطی با ظاهر حرفه ای حاوی علم با کیفیت خوب است. بنابراین خوانندگان ممکن است بیشتر به نتایج شما و تفسیر شما از آن نتایج اعتماد کنند.

وقتی تصمیم می گیرید کدام یک از نتایج خود را به عنوان آیتم های نمایشی ارائه کنید، سؤالات زیر را در نظر بگیرید:

آیا داده‌ای وجود دارد که خوانندگان ترجیح می‌دهند آن را به‌عنوان یک آیتم نمایشی به جای متن ببینند؟

آیا شکل های شما مکمل متن هستند و فقط آنچه را که قبلاً بیان کرده اید تکرار نمی کنند؟

آیا داده هایی را در جدولی قرار داده اید که به راحتی در متن توضیح داده شود، مانند آمار ساده یا مقادیر p؟

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

جداول

جداول روشی مختصر و مؤثر برای ارائه مقادیر زیاد داده است. شما باید آنها را با دقت طراحی کنید تا نتایج خود را به وضوح به محققان پرمشغله منتقل کنید.

در زیر نمونه ای از یک جدول خوب طراحی شده است:

افسانه/شرح واضح و مختصر

داده ها برای وضوح به دسته ها تقسیم می شوند

فاصله کافی بین ستون ها و ردیف ها

واحدها ارائه می شود

نوع و اندازه فونت خوانا است

ارقام

ارقام برای ارائه ایده آل هستند:

تصاویر

نمودار داده ها

نقشه ها

شماتیک ها

درست مانند جداول، همه شکل‌ها باید یک شرح افسانه‌ای واضح و مختصر برای همراهی آن‌ها داشته باشند.

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

تصاویر

تصاویر به خوانندگان کمک می کنند تا اطلاعاتی را که می خواهید منتقل کنید تجسم کنند. اغلب، توصیف کافی با استفاده از کلمات دشوار است. تصاویر می توانند در دستیابی به دقت مورد نیاز برای یک دست نوشته علمی کمک کنند. برای مثال، ممکن است گفتن «سطح دارای ویژگی‌های مقیاس نانومتری» کافی نباشد. در این مورد، ارائه یک تصویر میکروسکوپی ایده آل خواهد بود.

برای تصاویر حتما:

شامل میله های مقیاس

برچسب زدن اقلام مهم را در نظر بگیرید

معنی رنگ ها و نمادهای مختلف استفاده شده را مشخص کنید

نمودار داده ها

نمودارهای داده مقادیر زیادی از داده ها را به سرعت منتقل می کنند. هدف اغلب نشان دادن یک رابطه عملکردی یا آماری بین دو یا چند مورد است. با این حال، جزئیات مربوط به نقاط داده منفرد اغلب برای تأکید بر رابطه ای که با مجموعه نقاط نشان داده می شود، حذف می شود. در اینجا، نمونه هایی از شکل هایی را داریم که تصاویر و یک نمودار را در چندین پانل ترکیب می کنند.

برای نمودارهای داده، مطمئن شوید:

همه محورها را برچسب بزنید

واحدها را برای مقادیر مشخص کنید

تمام منحنی ها و مجموعه داده ها را برچسب گذاری کنید

از اندازه فونت خوانا استفاده کنید

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

نقشه ها

نقشه ها برای قرار دادن کار میدانی در زمینه مکانی که در آن انجام شده مهم هستند. یک نقشه خوب به خواننده شما کمک می کند تا بفهمد سایت چگونه مطالعه شما را تحت تاثیر قرار می دهد. علاوه بر این، به سایر محققان کمک می کند تا کار شما را بازتولید کنند یا مکان های دیگری با ویژگی های مشابه را بیابند. در اینجا، ما نقشه ای داریم که در مطالعه ای در مورد ماهی قزل آلا استفاده شده است.

برای نقشه ها حتما:

شامل طول و عرض جغرافیایی می شود

شامل میله های مقیاس

موارد مهم را برچسب بزنید

اضافه کردن یک افسانه نقشه را در نظر بگیرید

شماتیک ها

شماتیک ها به شناسایی بخش های کلیدی یک سیستم یا فرآیند کمک می کنند. آنها باید فقط عناصر کلیدی را برجسته کنند زیرا افزودن موارد بی اهمیت ممکن است تصویر را به هم ریخته کند. یک شماتیک فقط شامل نقاشی هایی است که نویسنده انتخاب می کند و درجه ای از انعطاف پذیری را ارائه می دهد که توسط تصاویر ارائه نمی شود. آنها همچنین می توانند در موقعیت هایی استفاده شوند که گرفتن یک تصویر دشوار یا غیرممکن است. در زیر شماتیکی توضیح داده شده است که چگونه می توان از نانولوله ها برای برداشت انرژی از یک سیال استفاده کرد.

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

برای شماتیک ها، حتما:

موارد کلیدی را برچسب بزنید

توضیحات تکمیلی را در کپشن و متن اصلی ارائه دهید

نکته: مهم است که در نظر بگیرید که چهره های شما در چاپ و همچنین آنلاین چگونه به نظر می رسند. وضوح 72 ppi برای انتشار آنلاین کافی است در حالی که در چاپ 100 ppi توصیه می شود. می توانید وضوح تصویر خود را در برنامه اصلی که برای ایجاد آن در زمان ذخیره فایل استفاده کرده اید، تنظیم کنید.

نکته: دو مدل رنگ اصلی وجود دارد. RGB که مخفف قرمز، سبز، آبی و CMYK یا فیروزه ای، سرخابی، زرد و سیاه است. اکثر میکروسکوپ ها با استفاده از RGB عکس می گیرند، اما CMYK استانداردی است که برای چاپ استفاده می شود، بنابراین مهم است که بررسی کنید که اشکال شما در این فرمت به خوبی نمایش داده شوند.

اجتناب از دستکاری تصویر

هرگز نباید آگاهانه تصاویر خود را برای تغییر یا بهبود نتایج دستکاری کنید. برای جلوگیری از دستکاری ناخواسته، شما باید قبل از ارسال آنها به ژورنال، تصاویر خود را به حداقل برسانید.

تنظیم روشنایی یا کنتراست یک تصویر، به عنوان مثال در میکروسکوپ فلورسنت، تنها در صورتی قابل قبول است که در تمام تصاویر از جمله کنترل ها به طور یکسان اعمال شود.

از برش دادن تصاویر در ایجاد فیگورها باید اجتناب شود، مگر اینکه به طور قابل توجهی وضوح ارائه را بهبود بخشد. اطمینان حاصل کنید که برش هیچ اطلاعات لازم برای درک شکل، مانند نشانگرهای مولکولی در ژل های الکتروفورز را حذف نمی کند.

هر گونه تنظیمات یا نرم افزار پردازشی مورد استفاده باید بیان شود.

نکته: کپی‌هایی از تصاویر اصلی، فایل‌ها و ابرداده‌های مورد استفاده برای ایجاد شکل‌های خود را نگه دارید، زیرا می‌تواند توسط مجله در طول فرآیند بررسی درخواست شود.

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

قدردانی و مراجع

قدردانی ها

این معمولاً بعد از بخش‌های بحث و نتیجه‌گیری انجام می‌شود. هدف آن تشکر از همه افرادی است که به تحقیق کمک کردند اما واجد شرایط تالیف نشدند (دستورالعمل های مجله هدف برای نویسندگان را برای دستورالعمل های نویسندگی بررسی کنید). از هر کسی که کمک فکری، کمک فنی (از جمله در نوشتن و ویرایش)، یا تجهیزات یا مواد خاص ارائه کرده است، قدردانی کنید.

نکته: کمیته بین المللی ویراستاران مجلات پزشکی دستورالعمل های دقیقی در مورد اینکه چه کسانی را به عنوان نویسنده و چه کسانی را در قدردانی ها بگنجانند، دارد که برای دانشمندان در همه زمینه ها مفید است.

برخی از مجلات از شما درخواست می کنند که از این بخش برای ارائه اطلاعات در مورد بودجه با درج شماره و عناوین خاص کمک هزینه استفاده کنید. دستورالعمل مجله هدف خود را برای نویسندگان برای دستورالعمل های خاص بررسی کنید. در صورت نیاز به گنجاندن اطلاعات بودجه، نام(های) سازمان(های) تامین کننده مالی را به طور کامل فهرست کنید و مشخص کنید کدام نویسندگان برای چه چیزی بودجه دریافت کرده اند.

منابع

از آنجایی که منابع نقش مهمی در بسیاری از بخش‌های یک نسخه خطی دارند، عدم استناد کافی به سایر آثار می‌تواند شانس انتشار شما را کاهش دهد. هر بیانیه واقعیت یا توصیف یافته های قبلی نیاز به یک مرجع پشتیبانی دارد.

نکته: حتماً به نشریاتی استناد کنید که نتایج آنها با شما موافق نیست. عدم استناد به آثار متناقض باعث می شود خوانندگان به این فکر کنند که آیا شما واقعاً با ادبیات تحقیق آشنا هستید یا خیر. استناد به کار متناقض نیز فرصتی است برای توضیح اینکه چرا فکر می کنید نتایج شما متفاوت است.

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

همچنین مهم است که مختصر باشد. شما باید تمام نیازهای فوق را برآورده کنید، بدون اینکه خواننده را با ارجاعات بیش از حد غرق کنیدفقط مرتبط ترین و جدیدترین مقالات باید ذکر شوند. تعداد منابع صحیحی برای یک نسخه خطی وجود ندارد، اما حتماً دستورالعمل‌های مجله را بررسی کنید تا ببینید آیا محدودیت‌هایی در تعداد مراجع دارد یا خیر.

نکته: هرگز یک نشریه را بر اساس آنچه در یک نشریه دیگر خوانده اید (مانند بررسی) یا فقط بر اساس چکیده نشریه استناد نکنید. اینها ممکن است شما و خوانندگان را گمراه کند. قبل از استناد به آن، خود نشریه را بخوانید و سپس صحت استناد را دوباره قبل از ارسال مقاله بررسی کنید.

شما باید به کارهای دیگر ارجاع دهید:

منشا ایده ها را مشخص کنید

هنگامی که به یک ایده یا نظریه اشاره می کنید، مهم است که به خوانندگان خود اطلاع دهید که کدام محقق یا محققین ایده را ارائه کرده اند. با استناد به نشریاتی که بر کار شما تأثیر گذاشته اند، به نویسندگان اعتبار می دهید و به دیگران کمک می کنید اهمیت نشریات خاص را ارزیابی کنند. قدردانی از مشارکت دیگران نیز یک اصل مهم اخلاقی است.

ادعاها را توجیه کنید

در یک نسخه خطی علمی، همه اظهارات باید با مدرک پشتیبانی شوند. این شواهد می تواند از نتایج تحقیقات فعلی، دانش رایج یا از انتشارات قبلی باشد. یک استناد پس از یک ادعا روشن می کند که کدام مطالعه قبلی این ادعا را تایید می کند.

زمینه ای برای کار خود فراهم کنید

با برجسته کردن آثار مرتبط، استنادها به نشان دادن اینکه چگونه یک نسخه خطی با تصویر بزرگتر تحقیقات علمی مطابقت دارد کمک می کند. وقتی خوانندگان بفهمند که مطالعات قبلی چه چیزی پیدا کرده است و مطالعه شما به چه معماها یا بحث هایی مربوط می شود، معنای کار شما را بهتر درک خواهند کرد.

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

نشان دهید که در زمینه تحقیق شما علاقه ای وجود دارد

نقل‌قول‌ها نشان می‌دهد که سایر پژوهشگران در حال انجام کارهای مشابه شما هستند. داشتن نقل‌قول‌های فعلی به سردبیران مجله کمک می‌کند متوجه شوند که مخاطبان بالقوه‌ای برای مقاله شما وجود دارد.

دانستن اینکه چه مقالاتی در مجلات چاپ می ‌شود به شما کمک خواهد کرد مقاله ­ بهتری برای انتشار تهیه کنید.

تنوع مقالات بسیار زیاد است و اشاره به تمامی آنها خارج از این بحث خواهد بود اما ۶ نوع مقاله علمی هستند که برای چاپ مقاله در مجلات باید بیشتر درباره آن­ها بدانید. شناخت انواع مقالات، شیوه نگارش و اهداف آنهاست که از شما محققی خبره می‌سازد.

در صورتی که بدانید راه و چاه نگارش هر یک چیست و چه دستاوردهایی می‌تواند برای‌تان داشته باشد، با چشمانی بازتر و هدف‌مندتر وارد دنیای نگارش و پژوهش می‌شوید. مقاله‌نویسی راهی مناسب برای ابراز دانش و نظرات خود در دنیای علم و تحقیق است. به‌سادگی نمی‌توان به این دنیا مسلط شد. باید آگاهی و دانش کافی داشته باشید.

پس با ما همراه باشید تا برایتان از انواع مقاله علمی بگوییم. مقالاتی که معرفی می‌شوند، انواعی از پژوهش هستند که در صورت پذیرش از سوی مجلات بین‌المللی در آنها منتشر می‌گردند و مخاطبان بسیار زیادی پیدا می‌کنند. این باعث توسعه یک موضوع علمی می‌شود و از آن مهم‌تر، اعتبار و شهرت‌تان را در دنیای رشته تخصصی‌تان چند برابر می‌کند.

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت  

فهرست محتوا

 • تقسیم‌بندی مقالات از نقطه‌نظرهای مختلف چیست؟
 • انواع مقالات براساس نوع و ساختار
  • مقاله پژوهشی  (original research)
  • مقاله مروری  (Review Article)
  • گزارش‌ها یا نامه‌های کوتاه  (short letters or reports)
  • مطالعات موردی  (case-study)
  • مقاله نظری  (opinion article)
  • نقد کتاب  (book review)
 • انواع مقالات بر اساس محل و بستر انتشار
  • مقالات ISI
  • مقالات اسکوپوس (SCOPUS)
  • مقالات ISC
  • مقالات کنفرانسی

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

تقسیم‌بندی مقالات از نقطه‌نظرهای مختلف چیست؟

ما دسته‌بندی‌های مختلفی برای انواع مقالات می‌توانیم در نظر بگیریم. اما در این مقاله به دو روش کلی، این کار را انجام خواهیم داد. در بخش اول به انواع مقالات از نقطه‌نظر ساختاری می‌پردازیم و در بخش دوم به انواع مقالات از نقطه‌نظر مکان و بستری که در آن چاپ می‌شوند.

پس دو نوع دسته‌بندی برای مقالات در نظر می‌گیریم:

 • دسته‌بندی انواع مقالات براساس ساختار؛
 • دسته‌بندی انواع مقالات براساس مکان انتشار وچاپ.

این توضیح را در ذهن داشته باشید: مقالاتی که در مجلات و پایگاه‌های مختلف به چاپ می‌رسند، می‌توانند از منظر ساختار متنوع باشند. در ادامه با ساختارهای مختلف آشنا می‌شوید.

مثلا برخی از مقالات بنا به نوع متن و ساختاری که دارند، پژوهشی نام می‌گیرند. برخی دیگر مروری و . براساس مکان و بستر انتشار هم دسته‌بندی‌هایی داریم. مثلا اگر مقاله‌ای در مجله‌ای چاپ شود که در دسته مجلات موجود در پایگاه علمی و معتبر ISI است، به آن مقاله، اصطلاحا ISI گفته می‌شود. حال، ساختار و نوع مقاله ISI مذکور می‌تواند مروری یا پژوهشی باشد. با ما همراه باشید تا درباره همه اینها بیشتر بدانید.

 انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

انواع مقالات بر اساس نوع و ساختار

در این قسمت با مقالاتی آشنا می‌شوید که از نظر ساختار در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار گرفته‌اند:

مقاله پژوهشی (original research)

مقالات پژوهشی یکی از معمول­‌ترین نوع مقاله­ هستند که در مجلات چاپ می­‌شوند. این مقالات برگرفته از پژوهش و تحقیقی هستند که خود مولف انجام داده است.

در این نوع مقالات محقق یافته­‌های تجربی خود در خصوص یک موضوع جدید را بیان می­ کند. مقاله پژوهشی در حقیقت حاصل پژوهش­‌های جدیدی است که قبلا مانند آن انجام نشده است. این نوع مقالات در میان محققین و پژوهشگران بسیار متداول است و به دلیل نو بودن محتوای آنها، فرصت بیشتری برای چاپ شدن دارند. فرمت مقاله پژوهشی شامل معرفی، روش ­ها، نتایج، و بخش بحث و گفتگو می‌­شود.

در نوشتن مقالات پژوهشی باید برخی قواعد اخلاقی رعایت شود، چه مقاله را با طرح مساله‌­ای نو می­‌نویسید یا نگاهی متفاوت به مساله­‌های پیشین دارید نباید آن را با کوچک­‌نمایی دیگران و بزرگ­‌نمایی خودتان مطرح کنید. به این نکته تاکید داشته باشید که هیچ حرکت علمی بدون تکیه بر تلاش‌­های پیشینیان روی نمی­دهد، خواه این تلاش نتیجه داده باشد خواه نیمه­‌کاره رها شده باشد.

 در واقع، چیزی که درباره مقالات پژوهشی بسیار مهم است، رعایت دوری از سرقت ادبی است.

سرقت ادبی یا پلاجیاریزم از جمله مشکلات گسترده‌ای است که در دنیای علم و مقالات دیده می‌شود. ماجرا از این قرار است که مقالات پژوهشی باید موضوعی نو یا دیدگاهی تازه داشته باشند. اگر از پژوهش‌های دست‌اول و تحقیقات نوین در آنها استفاده نشده باشد و در واقع، اطلاعات خود را از تحقیقات و پژوهش‌های دیگر گرفته باشند و دستاوردهای دیگران را به نام خود منعکس کنند، سرقت ادبی صورت می‌گیرد.

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

به‌طور کلی، هر گاه فردی دست به انتشار محتوایی بزند که حاصل فکر و تلاش دیگران است، سرقت ادبی شکل می‌گیرد. این سرقت یا پلاجیاریسم می‌تواند خودخواسته یا غیرعمدی باشد. چون همان‌طور که می‌دانید، همیشه توسعه علم نیازمند داشتن نگاهی به دستاوردهای پیشین آن است. پس بدیهی است که هر تحقیق جدیدی از دستاوردهای علمی و تخصصی پیشین خود بهره می‌برد. اما این بهره‌بردن باید توام با ذکر نام نویسندگان و پژوهشگران قبلی باشد.

اگر روش‌های استناددهی و ذکر نقل‌قول‌ها را به خوبی بلد نباشید و ارجاعات و منابع را هم به درستی در مقاله‌تان نیاورید، امکان دارد که شائبه سرقت ادبی در کارتان به وجود بیاید. بعد از اینکه مقاله‌تان را نوشتید، روش‌هایی وجود دارد که می‌توانید به کمک آنها شائبه وجود سرقت ادبی در اثرتان را به حداقل برسانید و اثر علمی خودتان را بدون هیچ مشکلی به دست داوران نشریات بین‌المللی بسپارید و پذیرش بگیرید.

چه روش‌هایی برای این کار وجود دارد؟ روش‌هایی مانند پارافریز و استفاده از نرم‌افزارهای بررسی سرقت ادبی که قادرند، با مقایسه متن شما با مقالات متعدد و معتبر موجود در پایگاه داده‌ای قوی‌شان درصد تشابهات را شناسایی کنند.

نرم‌افزارهایی مانند آیتنتیکیت (iThenticate) می‌توانند به این موضوع کمک کنند. بعد از اینکه مشخص شد، درصد تشابهات چقدر است و کدام بخش‌های متن‌تان به مقالات دیگر شباهت دارد، استفاده از پارافریز و بازنویسی می‌تواند راه‌گشای کارتان باشد. این مقوله هم نیاز به تخصص دارد. موسساتی مانند رایت می در کنارتان هستند تا در امور ترجمه، ویرایش، شناسایی سرقت ادبی و پارافریز به‌سادگی مقاله‌تان را اصلاح و آماده کنید.

موضوع مهم دیگری درباره نگارش مقالات علمی پژوهشی وجود دارد؛ هر مقاله پژوهشی دارای بخش‌هایی است که باید آنها را بشناسید و ترتیب‌شان را در مقاله‌تان رعایت کنید.

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت  

ترتیب بخش‌های مقاله پژوهشی به این شرح است:

 • عنوان مقاله؛
 • اسامی نویسندگان (افیلیشن)؛
 • چکیده؛
 • کلمات کلیدی؛
 • مقدمه؛
 • ادبیات پژوهش؛
 • روش تحقیق؛
 • نتایج و یافته‌ها؛
 • سپاسگزاری؛
 • منابع.

داشتن مقالات علمی پژوهشی بسیار مهم است و می‌تواند دستاورد خوبی برای شما در زمینه تخصصی و علمی‌تان باشد. زمانی که پذیرش مجله‌ای معتبر را دریافت می‌کنید و مثلا می‌توانید مقاله‌تان را در ژورنالی isi به چاپ برسانید، اعتبار علمی‌تان بالا می‌رود و تعداد زیادی مخاطب بین‌المللی پیدا خواهید کرد.

 انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

مقاله مروری (Review Article)

مقالات مروری شامل خلاصه‌­ای از تحقیقات و پژوهش­های انجام شده پیرامون یک موضوع خاص می­‌شوند و جایگاه فعلی موضوع و آینده آن را به تصویر می‌کشند. در این نوع مقالات به تجزیه و تحلیل موضوع، تفاوت‌­ها و اغلب مشکلاتی اشاره می‌شود که سد راه بحث قرار گرفته­‌اند.

برای نوشتن یک مقاله مروری باید از سوی مجله مورد نظر دعوت‌نامه‌­ای دریافت کنید. اگر می­‌خواهید یک مقاله مروری بنویسید پیش از شروع کار به ادیتور مجله مورد نظرتان ایمیل بزنید و پیش‌نویسی از موضوع برای او ارسال کنید. تعداد کلمات مقاله مروری وابسته به موضوع و مجله‌­ای که قرار است در آن چاپ شود متفاوت است و برای مقالات مختلف می ‌تواند بین ۸ تا ۴۰هزار کلمه باشد. بنابراین بسیار مهم است که درباره این موضوع نیز از مجله مورد نظرتان اطلاعات کامل بگیرید.

مقالات مروری قصد دارند تا اطلاعات جامعی درباره آنچه قبلا پژوهش‌ شده، جمع‌آوری کنند و در اختیار مخاطبان قرار بدهند. از همین روست که به پایگاه داده خوبی برای محققان دیگر بدل می‌شوند و معمولا به آنها استناددهی زیادی داده می‌شود. مثلا دست روی موضوعی می‌گذارند  و امور و تحقیقاتی را که در دهه اخیر روی آن صورت گرفته به دقت واکاوی و مرور می‌کنند. اطلاعات تازه یا دستاوردهای جدیدی در مقالات مروری بحث و ارائه نمی‌شود. این دسته از مقالات می‌توانند حاوی انتقاداتی به آثار گذشته‌ هم باشند و گذشته، وضعیت کنونی و آینده یک موضوع کارشده در حیطه‌ای تخصصی را به چالش بکشند.

 انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

مخاطبان مقالات مروری معمولا افراد زیر هستند:

 • دانشجویان؛
 • محققانی که درباره موضوع مقاله به دنبال انجام پژوهش‌های تازه هستند.

بخش‌های مختلف مقالات مروری هم به شرح زیر است. پس باید در نگارش‌شان به ساختار مقالات دقت داشته باشید و این بخش‌ها را در اثر خود بگنجانید:

 • عنوان؛
 • چکیده؛
 • مقدمه؛
 • روش انجام کار؛
 • یافته‌ها؛
 • نتیجه‌گیری؛
 • تقدیر و تشکر؛
 • فهرست‌ها.

گزارش‌ها یا نامه‌های کوتاه (short letters or reports)

این نوع مقالات شامل گزارش خلاصه شده­‌ای از مقاله پژوهشی می‌شود. این نوع مقالات از لحاظ تعداد کلمات بسیار محدودیت دارند. بنابراین برخی مواقع پیش از اینکه مولف پژوهش اصلی خودش را کامل ننویسد و منتشر نکند، این مقاله کوتاه گزارشی نیز منتشر نخواهد شد.

ساختار مقالات کوتاه و گزارش‌ها شبیه مقالات پژوهشی است و پیش از آنکه مقاله‌ای پژوهشی به اتمام برسد، امکان تولید چنین گزارشی وجود ندارد. در واقع، بعد از اینکه اثری اورجینال و پژوهشی نگارش شد و دستاوردهای نوین یک تحقیق به شکل مقاله درآمد، امکان تولید گزارش یا نامه‌های کوتاه مبتنی بر محتویات آن مقاله پژوهشی هم مقدور می‌شود. در مقالات گزارشی باید از جداول و نمودارها هم برای بیان منظور استفاده شود.

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت  

مطالعات موردی (case-study)

در مقالات مطالعات موردی، به موارد خاصی از یک پدیده­ جالب و جدید اشاره می­‌شود. هدف اصلی این مطالعات آگاه‌سازی سایر محققین درباره احتمالاتی است که یک پدیده خاص می­ تواند بوجود بیاورد. این نوع مقالات اغلب در زمینه پزشکی کاربرد دارند.

در مطالعات موردی پزشکی به شرایط خاص یک بیمار، تشخیص بیماری او، علائم و راهکارهای پزشکی که برای درمان آن بیماری انجام گرفته است، اشاره می­ شود. این گزارش­‌ها باید درباره مطالعه موردی باشد که قبلا ناشناخته بوده است. به همین دلیل این نوع مقالات بیشتر توسط محققان باتجربه تهیه می‌شود. مطالعات موردی بسیار نقش مهم و پیش‌برنده‌ای در توسعه و رشد تحقیقات در زمینه‌های مختلف به ویژه پزشکی دارند.

مطالعات موردی، شرایط و موقعیت‌هایی خاص را زیر نظر می‌گیرند و به تحقیق روی آنها می‌پردازند. به همین دلیل بسیار عمیق هستند و به پیش‌برد علمی و تخصصی موضوعات کمک زیادی می‌کنند. مطالعات موردی در دسته‌بندی تحقیقات کیفی قرار می‌گیرند و مزایای زیادی به همراه می‌آورند.

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت  

مقاله نظری (opinion article)

مقالات نظری به مقالاتی گفته می‌شود که مولف آن به بررسی و تحلیل یک تحقیق خاص می­‌پردازد. او در این مقاله می­‌تواند به نقاط قوت و ضعف تئوری ارائه شده اشاره کند و یا حتی آن موضوع خاص را نقد کند. مقالات نظری بسیار کوتاه هستند و معمولا تا ۲هزار کلمه محدودیت دارند. بنابراین در همین مقاله کوتاه نویسنده باید بتواند با دلیل و مدرک، چیزی را رد کرده یا از آن حمایت کند و نظریه تازه ­ای مطرح نماید.

این مقالات هم دارای بخش‌هایی به شرح زیر هستند:

 • چکیده؛
 • مسأله و موضوع پژوهش مورد بحث؛
 • هدف و ساختار مقاله؛
 • منابع مورد استفاده؛
 • نتیجه‌گیری.

نقد کتاب (book review)

مقالات نقد کتاب از جمله مقالاتی است که در اغلب مجلات علمی چاپ می­شود. هدف از نقد کتاب ارائه بینش و نظریه درباره آخرین کتاب­‌های علمی منتشر شده است. نقد کتاب­‌ها نیز مقالات بسیار کوتاهی هستند و نوشتن آن­ ها اغلب زمان زیادی نمی­‌برد. نوشتن این نوع مقالات برای محققان تازه‌کار بسیار مفید خواهد بود چرا که به آنها این امکان را می‌­دهد از جدیدترین تحقیقات انجام‌شده در زمینه کاری‌شان آگاه بمانند و هم‌زمان مقاله­‌ای را به رزومه  مقالات منتشر شده‌­شان اضافه کنند.

 انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

انواع مقالات براساس محل و بستر انتشار

بنا به اینکه مقاله‌تان در چه نوع مجله‌ای چاپ شود هم می‌توان دسته‌بندی‌هایی در نظر گرفت. ببینید:

مقالات ISI

ISI موسسه‌ای علمی است که در زمینه ارائه خدمات علمی فعالیت‌های درخشان و زیادی دارد. یکی از اقدامات این موسسه، ایجاد پایگاهی غنی از مجلات و کتبی است که بنا به استانداردهای سخت‌گیرانه آن، اجازه ورود به پایگاه را پیدا می‌کنند. در نتیجه، زمانی که مجله‌ای بتواند معیارهای لازم برای پیوستن به پایگاه ISI را داشته باشد و در آن نمایه شود، با عنوان مجله‌ای ISI از آن یاد می‌شود. حال اگر مقاله شما در یکی از مجلاتی با این عنوان اکسپت یا پذیرش گردد، مقاله‌تان، عنوان مقاله ISI را از آن خود خواهد کرد. مقاله ISI از ارزش علمی زیادی در دنیا برخوردار است و می‌تواند رزومه‌تان را درخشان و معتبر کند.

مقالات اسکوپوس (SCOPUS)

ناشر هلندی الزویر (ELSEVIER) هم در سال ۲۰۰۴ میلادی، یکی از بزرگ‌ترین پایگاه‌های اطلاعاتی را مانند ISI راه‌اندازی کرد. این پایگاه هم با موسسات علمی مختلف در تعامل و همکاری است و تعداد استنادات مقالات علمی را گزارش می‌دهد.

مقالاتی در تمام رشته‌ها در اسکوپوس موجودند و مجلاتی که در رتبه‌بندی این پایگاه دارای جایگاهی هستند، مجلات اسکوپوس نام می‌گیرند و اگر مقاله‌تان در آنها چاپ شود، مقاله‌تان هم مقاله‌ اسکوپوس عنوان می‌شود. مانند پایگاه ISI که از شاخص‌هایی مانند ایمپکت فکتور برای رتبه‌بندی مجلات خود استفاده می‌کند در اسکوپوس هم شاهد رتبه‌بندی بر حسب شاخص Q هستیم. اگر مجله‌ای Q1 عنوان شود، یعنی بالاترین رتبه در میان مجلات اسکوپوس را داراست و اگر مجله‌ای Q4 شود، کمترین امتیاز را در میان مجلات اسکوپوس از آن خود کرده است.

 انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

مقالات ISC

ISC هم مانند ISI پایگاه داده‌ای است که در آن استانداردهایی سخت‌گیرانه برای پذیرش مجلات و کتب علمی در پایگاه داده‌اش در نظر گرفته می‌شود.

این پایگاه داده مختص پژوهشگران و اصحاب علم دنیای اسلام است. اصلا هدف از راه‌اندازی آن هم وجود بستری برای رشد علمی جوامع اسلامی و افزایش تعاملات میان آنها بوده است. اگر مجله‌ای در میان مجلات این پایگاه داده قرار داشته باشد و مقاله‌تان را پذیرش کند، مقاله شما با عنوان مقاله ISC شناخته خواهد شد. مقالات ISC هم از اعتبار خوبی برخوردارند چون این پایگاه در رتبه سوم بزرگ‌ترین پایگاه‌های استنادی علمی دنیا قرار دارد.

مقالات کنفرانسی

مقالات کنفرانسی هم نوع دیگری از مقالات هستند که برای ارائه در کنفرانس‌ها آماده می‌شوند. معمولا فرایند داوری این مقالات برای پذیرش کوتاه است و باید برای ارائه مقاله در کنفرانس موردنظر، هزینه‌ای هم پرداخت شود.

اعتبار مقالات کنفرانسی زیاد نیست. در مقایسه با مقالاتی که در مجلات به چاپ می‌رسند، این مقالات اعتبار کمتری دارند. درهر حال، برای کسی که تازه پا به دنیای مقاله‌نویسی می‌گذارد، شرکت در کنفرانس‌ها و ارائه مقاله می‌تواند ایده خوبی باشد.

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت  

جمع بندی

شناخت انواع مقاله می‌تواند برای کسانی که تازه در این مسیر گام گذاشته‌اند، بسیار مفید باشد. بسیاری از دانشجویان به خاطر عدم آشنایی با انواع مقالات و چگونگی شروع نگارش، عطای تولید محتوای مقالات علمی را به لقای آن می‌بخشند. چنین چیزی اشتباه است. کافی است، یک‌بار دقیق با انواع مقالات آشنا شوید تا امکان ورود به حیطه مقاله‌نویسی برای‌تان ساده و آسان شود. البته در فرایند تولید مقالات به ویژه مقالات پژوهشی نیاز به مجهزبودن به مهارت‌هایی خواهید داشت. مثلا زبان انگلیسی یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی است که برای نگارش مقالات پژوهشی و هم‌چنین مقالات دیگر به آن نیاز دارید.

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت  

نحوه نگارش مقاله دانشگاهی (مرجع الزویر 2021)

در زیر مراحل مورد نیاز برای نوشتن مقاله دانشگاهی ذکر شده است. این مراحل لازم نیست به ترتیب ذکر شده انجام شوند. در واقع، آنها ممکن است بارها در طول فرآیند تکرار شوند. تکرار مراحل اغلب در مرحله تحقیق، خواندن و اولین مرحله پیش نویس نوشتن اتفاق می افتد. نوشتن و یادگیری فرآیندی سیال است، بنابراین یک کلام پایان نامه یا دیدگاه ها در مقاله ممکن است با انجام تحقیقات خود تغییر کند. یا، طرح کلی ممکن است بعد از تکمیل اولین پیش نویس راحت تر از قبل نوشته شود. علاوه بر این، بازگشت برای انجام تحقیقات بیشتر یا تجدید نظر در کلام پایان نامه هنگام ویرایش پیش نویس خام غیرعادی نیست.

انتخاب موضوع

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت  

یک موضوع را انتخاب کنید، در صورت امکان، موضوعی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید، دستورالعمل‌های ارائه شده توسط استاد خود را دنبال کنید، اگر در مورد تکلیف مطمئن نیستید، با TA یا استاد مشورت کنید.

ایجاد یک برنامه زمانی با ضرب‌الاجل‌هایی برای هر مرحله تحقیق

خواندن و یادداشت برداری طرح کلی/ سازماندهی اطلاعات، نوشتن اولین پیش‌نویس اصلاح برای کامل، مختصر و وضوح ویرایش و تصحیح

یافتن منابع

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت  به یاد داشته باشید که یک منبع می تواند به اطلاعات مفید دیگری منجر شود که چندین دیدگاه مختلف را جمع آوری کند تا از پیچیدگی موضوع قدردانی شود. ، چکیده ها یک کارت یادداشت مرجع کامل برای هر منبع ایجاد می کنند.

سؤالات مقدماتی را برای راهنمایی خواندن و یادداشت برداری خود آماده کنید

چه اطلاعاتی برای توسعه موضوع مورد نیاز است؟ مسائل مهم مرتبط با این موضوع چیست؟ چه کسی سهم قابل توجهی در این زمینه داشته است؟ چه نتیجه ای می توان گرفت؟

کلام پایان نامه در حال انجام را تدوین کنید

 انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت  کلام پایان نامه یک جمله اعلامی است که موضوع شما را به یک پروپوزال علمی گسترش می دهد، پیشنهادی که شما در مقاله خود اثبات، دفاع یا بسط خواهید داد.

سیستمی برای سازماندهی و یادداشت برداری طراحی کنید.

عناوین موضوعی را در هر کارت یادداشت یا برگ شل مشخص کنید. مشخص کنید که آیا این اطلاعات یک نقل قول، نقل قول، یا خلاصه ای از منبع است، افکار اصلی خود را در مورد خواندن در همه صفحات اضافه کنید، عنوان، نویسنده و مرجع صفحه را به صورت مختصر مشخص کنید.

فهرست مقاله خود را مشخص کنید

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت  طبقه بندی کنید، گروه بندی کنید، و تمام نکات بحث را شماره گذاری کنید. بخش های نوشتن پیش نویس مقاله خود را بنویسید، پس از طرح کلی خود مقدمه ای که شامل کلام پایان نامه و اطلاعات زمینه کافی است یک نتیجه گیری کوتاه بنویسید.

کلام پایان نامه خود را به گونه ای توسعه دهید که:

در ابتدا یا انتهای پاراگراف مقدماتی مناسب باشد، نتیجه گیری خود را پیش بینی کنید و ارائه نکات پشتیبان را کنترل کنید، تمرکز کنید یا کل مقاله را هدایت کنید و موضع خود را به طور واضح برای خواننده بیان کنید.

تجدید نظر کنید

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت  مقاله را برای چند روز کنار بگذارید و با صدای بلند بخوانید تا هر گونه ضعف در استدلال و ساختار را پیدا کنید، برای تقویت استدلال ها و ایجاد ارتباط محتوا را اضافه یا حذف کنید تا مطمئن شوید همه چیز در مقاله به کلام پایان نامه شما مربوط می شود. یک نفر پیدا کنید تا مقاله شما را بخواند و درباره آن اظهار نظر کند.

محتوا و سازماندهی

 آیا هر پاراگراف یک ایده اصلی دارد که در یک جمله موضوعی بیان شده است؟ آیا جملات پاراگراف بعدی با جمله موضوعی خود مرتبط هستند؟ آیا ساختار جمله متفاوت است؟ آیا کلمات یا عبارات نامربوط یا تکراری حذف شده اند؟ آیا انتخاب کلمه دقیق، واضح، متنوع است؟

گرامر

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت  آیا از زمان های فعل مناسب استفاده می شود؟ آیا انقباضاتی وجود دارد به عنوان مثال “نباید” یا “نتوانم”؟ اگر چنین است، به طور کامل «نباید» یا نمی‌توان را بازنویسی کنید. آیا شما یک بررسی املا انجام داده اید؟ آیا شما برای همنام (آنها/آنجا) جستجو کرده اید؟ آیا حروف اضافه و تعدیل کننده در مکان های صحیح هستند؟

اسناد را با توجه به رشته خاص خود بررسی کنید

از استاد خود بپرسید که چه سبکی باید برای مقاله شما استفاده شود، به عنوان مثال، معمولا: o رشته‌های علوم انسانی از سبک‌های MLA یا شیکاگو/تورابین (پاورقی) استفاده می‌کنند o آزمودنی های علوم اجتماعی از سبک APA استفاده می کنند o موضوعات علمی از سبک CBE استفاده می کنند. یک کتابچه راهنمای سبک برای سیستم مناسبی که استفاده می کنید مطالعه کنید

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

هدف اصلی نوشتن مقاله را پیدا کنید. هدف می تواند هر چیزی از ارائه اطلاعات، سرگرمی و مشاوره یا مقایسه و غیره باشد.

عنوان باید چشم نواز، واضح و جالب باشد

مقدمه یا پاراگراف شروع باید بسیار دقیق باشد. از مهارت های واژگانی خود استفاده کنید یا سعی کنید از چند کلمه پرسشی برای شروع استفاده کنید

از عبارات واضح استفاده کنید و اظهار نظر کنید

از تکرار و بیش از حد منطق و دلایل خودداری کنید

از سبک پاراگراف نویسی استفاده کنید و مطالب را منحصر به فرد و بدون ابهام بنویسید

از استفاده از نکاتی که فقط به شما علاقه دارد و نه برای عموم مردم، خودداری کنید

یک پایان خوب و منطقی بنویسید

نمونه حل شده مراحل مقاله نویسی

مشکل: در نوشتن مقاله موارد زیر را به بایدها و نبایدها طبقه بندی کنید.

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

مقالات بسیار طولانی بنویسید

نام نویسنده را اضافه کنید

عنوان باید طولانی و واضح باشد

عنوان مقاله باید کوتاه، واضح و آموزنده باشد

فقط مقدمه و نتیجه گیری باید جذاب و جلب توجه باشد

مخاطب را هدف قرار دهید

می‌توان در هر پاراگراف دیگری غیر از پاراگراف اولیه، توصیه، پیشنهاد و راه‌حل برای یک مسئله ارائه کرد

زبان و سبک نگارش باید مطابق با علاقه خوانندگان باشد

در یک مقاله باید فقط سه پاراگراف وجود داشته باشد – مقدمه، وسط و نتیجه

از علائم نگارشی مناسب استفاده کنید

هنگام نوشتن مقاله از هر زمان، شخص، صدا، به همان اندازه اختصارات و کلمات خودساخته استفاده کنید

راه حل:

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

نام نویسنده را اضافه کنید مقالات بسیار طولانی بنویسید

عنوان مقاله باید کوتاه، واضح و آموزنده باشد. عنوان باید طولانی و واضح باشد

مخاطب را هدف قرار دهید فقط مقدمه و نتیجه گیری باید جذاب و جلب توجه باشد

زبان و سبک نگارش باید مطابق با خوانندگان مورد نظر باشد که می توان در هر پاراگراف دیگری غیر از پاراگراف ابتدایی آن را راهنمایی، پیشنهاد و راه حل داد.

از علائم نگارشی مناسب استفاده کنید در یک مقاله فقط باید سه پاراگراف وجود داشته باشد – مقدمه، وسط و نتیجه.

هنگام نوشتن مقاله از هر زمان، شخص، صدا، به همان اندازه اختصارات و کلمات خودساخته استفاده کنید

مراحل مقاله نویسی

فرمت نگارش مقاله: فرض کنید در مورد موضوعی نظراتی دارید و می خواهید در مورد آن به مردم بگویید. شما چگونه انرا انجام خواهید داد؟ می توانید نظرات را به افراد نزدیک خود بگویید. اما اگر بخواهید نه تنها به آن افراد بلکه مثلاً به جهان بگویید چه؟ شما چگونه انرا انجام خواهید داد؟ شما آن نظرات را خواهید نوشت، اینطور نیست؟

بارها دیده اید که برخی از نویسندگان یا افرادی مشکلات و پیشنهادات خود را در برخی روزنامه ها، مجلات و مجلات یا در وبلاگ خود می نویسند. نظرات و اعتقادات خود را در قالب یک مقاله می نویسند. در این قسمت با مقاله نویسی و قالب مقاله نویسی آشنا می شویم.

فهرست مطالب

1 مقالات

1.1 موضوعات بیشتری را تحت عنوان مقاله نویسی مرور کنید

1.2 اهداف مقاله نویسی

1.3 قالب مقاله نویسی

1.4 مراحل برای قالب مقاله نویسی

1.5 اشتباهات رایج در قالب مقاله نویسی

1.6 نکاتی که باید برای قالب مقاله نویسی در نظر داشت

2 مثال حل شده در مورد مراحل مقاله نویسی

مقالات

مقاله نوشته ای است که برای مخاطبان زیادی نوشته می شود. انگیزه اصلی نوشتن مقاله این است که باید در روزنامه ها یا مجلات یا مجلات منتشر شود تا تفاوتی در جهان ایجاد شود.

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

ممکن است موضوعات مورد علاقه نویسنده باشد یا ممکن است به برخی مسائل روز مرتبط باشد. موضوع می تواند جدی یا نه چندان جدی باشد. لحن و زبانش هم همینطور.

موضوعات بیشتر را زیر مقاله نویسی مرور کنید

تعریف، عناصر ضروری مقاله نویسی

اهداف مقاله نویسی

مقاله ای با اهداف زیر نوشته شده است

موضوعات یا موضوع مورد علاقه را در کانون توجه قرار می دهد

مقاله اطلاعاتی در مورد موضوعات ارائه می دهد

پیشنهادات و توصیه هایی را ارائه می دهد

خوانندگان را تحت تأثیر قرار می دهد و آنها را به تفکر ترغیب می کند

این مقاله درباره داستان‌های مختلف، افراد، مکان‌ها، مسائل در حال افزایش و پیشرفت‌های فنی بحث می‌کند

قالب مقاله نویسی

یک مقاله باید به گونه ای تنظیم شود که توجه خوانندگان را جلب کند. طرح کلی برای قالب مقاله نویسی این است

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

عنوان / عنوان

خطی که نام نویسنده دارد

متن (بخش اصلی مقاله، 2-3 پاراگراف)

نتیجه گیری (پایان بند مقاله با نظر یا توصیه، پیش بینی یا درخواست تجدید نظر)

قالب مقاله نویسی

مراحل فرمت مقاله نویسی

به موضوعی فکر کنید که می خواهید مقاله را در مورد آن بنویسید. فقط پس از اینکه موضوع خود را تعیین کردید، می توانید ادامه دهید و مراحل بعدی را یکی یکی انجام دهید:

مخاطب هدف: گروه مطالعه مربوطه را شناسایی کنید

هدف: یافتن هدف یا هدف از نوشتن مقاله

جمع آوری و انتخاب: تا حد امکان اطلاعات جمع آوری کنید. همچنین، جزئیاتی را که بیشترین اهمیت را دارند شناسایی کنید

سازماندهی: اطلاعات و حقایق را به روشی منطقی مرتب کنید

هنگامی که تمام مراحل فوق را انجام دادید، به مرحله نهایی یعنی نوشتن پیش می روید.

هنگام نوشتن مقاله، همیشه از دستور زبان، املا و علائم نگارشی مناسب استفاده کنید

از مهارت های واژگانی استفاده کنید

مقدمه موضوع را جذاب، جالب و کوتاه نگه دارید

نظر و موضوع را به صورت سازماندهی شده و تشریحی مطرح کنید

اشتباهات رایج در قالب مقاله نویسی

اکنون که مراحل مقاله نویسی و قالب مقاله نویسی را می دانید، وقوع اشتباهات آشکار می شود. برخی از اشتباهات رایج عبارتند از:

عدم استفاده از حقایق یا نقل قول ها یا موارد مشابه

زبان نباید خیلی رسمی باشد

برای درک بهتر مقاله باید به زبان ساده باشد

عنوان مقاله باید جذاب و به وضوح قابل درک باشد

عدم استفاده از پاراگراف

بیان نظرات شخصی خوب است اما نویسنده هرگز نباید در مورد خودش صحبت کند

نکاتی که در قالب مقاله نویسی باید در نظر داشت

موضوعات مقالات باید منحصر به فرد و مرتبط باشد

مقاله باید مورد توجه قرار گیرد

باید جالب باشه

خواندن آن باید آسان باشد

خواننده شناسایی می شود

انجام مقاله isi معماری و پایان نامه نویسی های دانشجویی عمران پزشکی برق زبان انگلیسی علمی پژوهشی مروری کنفرانسی دکتری در اصفهان شیراز قیمت

انجام سمینار حقوق

انجام سمینار کارشناسی ارشد مکانیک

انجام سمینار مهندسی پزشکی

انجام سمینار و پایان نامه

انجام سمینار مهندسی صنایع

انجام سمینار دانشجویی

انجام سمینار ارشد

انجام سمینار كارشناسی ارشد برق

انجام سمینار کارشناسی ارشد کامپیوتر

انجام سمینار كارشناسی ارشد عمران

انجام تحقیق دانشجویی فوری

انجام پایان نامه و پروژه های دانشجویی

انجام پایان نامه تضمینی

انجام صفر تا صد پایان نامه

قیمت نوشتن مقاله از پایان نامه

موسسه پایان نامه نویسی در شیراز

بهترین موسسه انجام پایان نامه دکتری

انجام مقاله علمی پژوهشی قیمت

انجام پایان نامه اقتصاد سنجی

انجام پایان نامه ارشد اقتصاد

بهترین موسسه انجام پایان نامه ارشد

انجام پایان نامه در شیراز

انجام پایان نامه ماشین لرنینگ

انجام رساله دکتری مهندسی صنایع

انجام پایان نامه عمران در اصفهان مشهد شیراز اهواز

انجام پایان نامه دکتری مهندسی پزشکی

انجام پایان نامه دکتری مهندسی شیمی

انجام پایان نامه رشته کامپیوتر

انجام پایان نامه رشته دامپزشکی

انجام پایان نامه رشته حقوق

انجام پایان نامه رشته برق

انجام پایان نامه رشته عمران

انجام پایان نامه دکتری

انجام پایان نامه دکتری عمران سازه

انجام پایان نامه سازه

انجام رساله دکتری مدیریت

انجام پایان نامه جامعه شناسی

انجام پایان نامه روابط بین الملل

انجام پایان نامه دکتری علوم تربیتی

انجام پایان نامه ارشد حمل و نقل

انجام پایان نامه ارشد مخابرات

انجام پایان نامه ارشد ادبیات انگلیسی

انجام پایان نامه ارشد ادبیات عرب

انجام پایان نامه ادبیات

انجام پایان نامه ارشد ادبیات فارسی

انجام پایان نامه ارشد برق

انجام پایان نامه ارشد برق قدرت

انجام پایان نامه ارشد برق مخابرات

انجام پایان نامه ارشد برنامه ریزی شهری

انجام پایان نامه ارشد جوشکاری

انجام پایان نامه ارشد روانشناسی عمومی

انجام پایان نامه ارشد زبان

انجام پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری

انجام پایان نامه ارشد صنایع

انجام پایان نامه ارشد طراحی شهری

انجام پایان نامه ارشد طراحی صنعتی

انجام پایان نامه ارشد عمران زلزله

انجام پایان نامه ارشد عمران مدیریت ساخت

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد مدیریت

انجام پایان نامه ارشد مدیریت ساخت

انجام پایان نامه مدیریت صنعتی

انجام پایان نامه ارشد معماری

انجام پایان نامه صنایع

انجام پایان نامه صنایع غذایی

انجام پایان نامه طراحی لباس

انجام پایان نامه علوم قرآن و حدیث

انجام پایان نامه عمران

انجام پایان نامه عمران آب

انجام پایان نامه عربی

انجام پایان نامه علوم اجتماعی

انجام پایان نامه علوم تربیتی

انجام پایان نامه ارشد علوم سیاسی

آموزش گام به گام نوشتن پایان نامه

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات

انجام پایان نامه فیزیولوژی ورزشی کاربردی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد با قیمت مناسب

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد برق

انجام پایان نامه جغرافیا و برنامه ریزی شهری روستایی

انجام پایان نامه جغرافیای سیاسی روستایی پزشکی اقتصادی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد هنر

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد حسابداری

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مکانیک

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد صنایع غذایی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد حقوق عمومی

انجام پایان نامه تاریخ اسلام

انجام پایان نامه رشته تاریخ

انجام پایان نامه ارشد مکانیک تبدیل انرژی

انجام پایان نامه ارشد مکانیک طراحی کاربردی

انجام پایان نامه ارشد مهندسی شیمی

انجام پایان نامه ارشد مهندسی صنایع

انجام پایان نامه ارشد مهندسی کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد مهندسی هوافضا

انجام پایان نامه الهیات

انجام پایان نامه آباکوس

انجام پایان نامه باستان شناسی

انجام پایان نامه برق

انجام پایان نامه برق قدرت

انجام پایان نامه برق کنترل

انجام پایان نامه بهداشت محیط

انجام پایان نامه بیوانفورماتیک

انجام پایان نامه تبدیل انرژی

انجام پایان نامه تبریز

انجام پایان نامه تجارت الکترونیک

انجام پایان نامه تحقیق در عملیات

انجام پایان نامه تخصصی کارشناسی ارشد معماری

انجام پایان نامه تربیت بدنی ارشد

انجام پایان نامه در تهران

انجام پایان نامه حقوق بین الملل

انجام پایان نامه حقوق جزا

انجام پایان نامه حقوق خصوصی

انجام پایان نامه حقوق تجارت بین الملل

انجام پایان نامه حقوق عمومی

انجام پایان نامه حقوق مالکیت فکری

انجام پایان نامه حقوقی

انجام پایان نامه حقوق مالی

انجام پایان نامه حقوق خانواده

انجام پایان نامه حقوق محیط زیست

انجام پایان نامه حمل و نقل

انجام پایان نامه حرفه ای

انجام پایان نامه حوزوی

انجام پایان نامه دکتری حسابداری

انجام پایان نامه حسابداری در مشهد

انجام پایان نامه خاک و پی

انجام پایان نامه در اصفهان

انجام پایان نامه در اهواز

انجام پایان نامه در مشهد

انجام پایان نامه ارشد علوم پایه

انجام پایان نامه علوم انسانی

انجام پایان نامه علوم دامی

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی

انجام پایان نامه فلسفه

انجام پایان نامه فلوئنت

انجام پایان نامه فیزیک

انجام پایان نامه فنی مهندسی

انجام پایان نامه دکتری ادبیات فارسی

انجام پایان نامه دکتری برق

انجام پایان نامه دکتری برق الکترونیک

انجام پایان نامه دکتری برق قدرت

انجام پایان نامه دکتری برق کنترل

انجام پایان نامه دکتری مکانیک

انجام پایان نامه دکتری معماری

انجام پایان نامه دکتری اقتصاد

انجام پایان نامه دکتری عمران

انجام پایان نامه دکتری کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد mba

انجام پایان نامه ارشد معماری در مشهد

انجام پایان نامه دکتری مدیریت صنعتی

انجام پایان نامه دکتری مهندسی صنایع

انجام پایان نامه دکتری جامعه شناسی

انجام پایان نامه دکتری صنایع غذایی

انجام پایان نامه رشته ژنتیک

انجام پایان نامه رشته مهندسی صنایع

انجام پایان نامه ارشد رشته هنر

انجام پایان نامه روانشناسی ارشد

انجام کارهای آماری پایان نامه روانشناسی

انجام تحلیل آماری پایان نامه روانشناسی

انجام پایان نامه رشته روانشناسی

انجام پایان نامه روانشناسی بالینی

انجام پایان نامه روانشناسی تربیتی

انجام پایان نامه ریاضی

انجام پایان نامه ریاضی مالی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد ریاضی محض کاربردی

انجام پایان نامه زبان انگلیسی

انجام پایان نامه زبان شناسی

انجام پایان نامه زیست شناسی

انجام پایان نامه داروسازی

انجام پایان نامه دندانپزشکی

انجام پایان نامه ارشد مکاترونیک

انجام پایان نامه مدیریت بازرگانی

انجام پایان نامه ارشد عمران ژئوتکنیک

انجام پایان نامه عمران سازه

انجام تحلیل فصل چهارم پایان نامه

انجام خدمات پایان نامه

انجام پایان نامه مهندسی پزشکی

انجام پایان نامه علوم پزشکی

انجام پایان نامه زبان آلمانی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد دکتری زبانشناسی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی

انجام پایان نامه زنجیره تامین

انجام پایان نامه ارشد ساخت و تولید

انجام پایان نامه سازه های دریایی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد عمران سازه های هیدرولیکی

انجام پایان نامه شبکه عصبی

انجام پایان نامه شهرسازی

انجام پایان نامه شبیه سازی

انجام پایان نامه ارشد شیلات

انجام پایان نامه ارشد دکتری شیمی فیزیک دارویی

انجام پایان نامه الهیات و معارف اسلامی

انجام پایان نامه فقه و حقوق

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد تربیت بدنی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد روانشناسی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد صنایع

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی صنایع

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد محیط زیست

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی شیمی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت ساخت

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی مواد

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی نفت

انجام پایان نامه کارشناسی روانشناسی

انجام پایان نامه کارشناسی کامپیوتر

انجام پایان نامه کارشناسی مکانیک

انجام پایان نامه کارشناسی معماری

انجام پایان نامه کارشناسی مهندسی صنایع

انجام پایان نامه کارشناسی مهندسی مواد

انجام پایان نامه کامپیوتر

انجام پایان نامه کامسول

انجام پایان نامه گردشگری

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد گرافیک

انجام پایان نامه کشاورزی

انجام پایان نامه gis

انجام پایان نامه مدیریت مالی

انجام پایان نامه با متلب

انجام پایان نامه مدیریت ساخت

انجام پایان نامه معماری

انجام پایان نامه مکانیک

انجام پایان نامه محیط زیست

انجام پایان نامه مدیریت پروژه

انجام پایان نامه مدیریت رسانه

انجام پایان نامه مدیریت دولتی

انجام پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات

انجام پایان نامه مدیریت ورزشی

انجام پایان نامه معماری ارشد

انجام پایان نامه معماری کارشناسی

انجام پایان نامه مهندسی مکانیک

انجام پایان نامه مهندسی نفت

انجام پایان نامه مهندسی برق

انجام پایان نامه مهندسی عمران

انجام پایان نامه مهندسی مالی

انجام پایان نامه مهندسی هسته ای

انجام پایان نامه مهندسی شهرسازی

انجام پایان نامه نجوم

انجام پایان نامه نرم افزار

انجام پایان نامه هنر

انجام پایان نامه هوش مصنوعی

انجام پایان نامه و مقاله پروپوزال رساله پروژه های دانشجویی

انجام پایان نامه و پروپوزال کارشناسی ارشد

انجام پایان نامه ارشد زمین شناسی

انجام پایان نامه ارشد hse

انجام پایان نامه ارشد پرستاری

انجام پایان نامه پردازش تصویر

انجام پایان نامه پزشکی عمومی

انجام پایان نامه رایانش ابری

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد راه و ترابری

انجام پایان نامه ارشد عمران راه

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد سنجش از دور

انجام پایان نامه ارشد نقشه برداری

انجام شبیه سازی متلب

انجام شبیه سازی مقالات برق قدرت

انجام شبیه سازی مقاله

انجام شبیه سازی کامسول

انجام شبیه سازی پایان نامه

انجام شبیه سازی با r

انجام شبیه سازی با ns2

انجام شبیه سازی با کلودسیم

انجام شبیه سازی دینامیک مولکولی

شبیه سازی مقاله در متلب

انجام مقاله isi

انجام مقاله پژوهشی

انجام مقاله دانشجویی

انجام مقاله مروری

انجام مقاله و پایان نامه

انجام مقاله پردازش تصویر

انجام مقاله در اصفهان مشهد شیراز تبریز

انجام مقاله حسابداری

انجام مقاله همایشی

انجام مقاله عمران

انجام مقاله صنایع غذایی

انجام مقاله کلاسی

انجام مقاله دکتری

انجام مقاله کنفرانسی

انجام مقاله isi برق

انجام مقاله isi عمران

انجام مقاله نویسی

انجام مقاله isi در اصفهان

قیمت هزینه مراحل انجام مقاله isi

چاپ مقاله isi با ایمپکت بالا

انجام مقاله کارشناسی

انجام مقاله رشته کامپیوتر

انجام مقاله داده کاوی

انجام مقاله محیط زیست

انجام مقاله مدیریت

انجام مقاله مهندسی پزشکی

انجام مقاله مهندسی برق

انجام مقاله مخابرات

انجام مقاله فوری

انجام مقاله علمی پژوهشی

قیمت مقاله دانشجویی

سفارش مقاله isi قیمت

انجام مقاله isi معماری

چاپ مقاله isi در مشهد

انجام مقاله ای اس ای

انجام مقاله q1

چاپ مقاله isi در کمترین زمان

انجام پروژه رزبری پای

انجام پروژه رباتیک

انجام پروژه رشنال رز

انجام پروژه رگرسیون

انجام پروژه روانشناسی

انجام پروژه روش تحقیق

انجام پروژه زبان انگلیسی

انجام پروژه زلزله

انجام پروژه زنجیره مارکوف

انجام پروژه زبان سی

انجام پروژه ساختمان داده

انجام پروژه سالیدورک

انجام پروژه سربازی

انجام پروژه سری زمانی

انجام پروژه سمینار

انجام پروژه سی شارپ

انجام پروژه سیلواکو

انجام پروژه سیمولینک متلب

انجام پروژه سنجش از دور

انجام پروژه سی پلاس پلاس

انجام پروژه سازه های فولادی

انجام پروژه شبکه عصبی با متلب

انجام پروژه شبکه های کامپیوتری

انجام پروژه شبیه سازی

انجام پروژه شبیه سازی با آرنا

انجام پروژه شبیه سازی با متلب

انجام پروژه شبیه سازی کامسول

انجام پروژه شبیه سازی دینامیک مولکولی

انجام پروژه شهرسازی

انجام پروژه طراحی اجزا

انجام پروژه طراحی لباس

انجام پروژه طراحی لوگو

انجام پروژه طراحی معماری

انجام پروژه طراحی وب

انجام پروژه طراحی الگوریتم

انجام پروژه طرح توجیهی

انجام پروژه عدد صحیح

انجام پروژه علوم انسانی

انجام پروژه علوم تربیتی

انجام پروژه عمران اب

انجام پروژه علوم کامپیوتر

انجام پروژه فاز 2 معماری

انجام پروژه فلک

انجام پروژه فوری

انجام پروژه فولاد دانشجویی

انجام پروژه فولاد و بتن

انجام پروژه فوق لیسانس

انجام پروژه فازی

انجام پروژه کارشناسی

انجام پروژه کارشناسی ارشد

انجام پروژه کارشناسی برق

انجام پروژه کارشناسی مهندسی شیمی

انجام پروژه کتیا

انجام پروژه کسر خدمت سربازی

انجام پروژه کامفار

انجام پروژه کسری حین خدمت

انجام پروژه کپتیویت

انجام پروژه کنترل چند متغیره

انجام پروژه کنترل خطی

انجام پروژه گراف

انجام پروژه گرافیکی

انجام پروژه گرس هاپر

انجام پروژه گمبیت

انجام پروژه گوسین

انجام پروژه لب ویو

انجام پروژه لمپس

انجام پروژه لومریکال

انجام پروژه لیزرل

انجام پروژه لیسانس

انجام پروژه با لینگو

انجام پروژه لینوکس

انجام پروژه ماشین دیپ لرنینگ

انجام پروژه متره و برآورد

انجام پروژه موشن گرافیک

انجام پروژه معماری دانشجویی

انجام پروژه مهندسی پزشکی

انجام پروژه مهندسی شیمی

انجام پروژه میکروکنترلر avr

انجام پروژه متمتیکا

انجام پروژه مدیریت استراتژیک

انجام پروژه میپل

انجام پروژه نت لوگو

انجام پروژه نرم افزار

انجام پروژه نقشه برداری

انجام پروژه های دانشجویی زبان انگلیسی

انجام پروژه های دانشجویی معماری

انجام پروژه های دانشجویی کامپیوتر

انجام پروژه های دانشجویی پایتون

انجام پروژه های دانشجویی عمران

انجام پروژه های دانشجویی برق

انجام پروژه های دانشجویی پاورپوینت

انجام پروژه های دانشجویی الکترونیک

انجام پروژه های دانشجویی مکانیک

انجام پروژه های اتوماسیون صنعتی

انجام پروژه های دانشجویی حسابداری

انجام پروژه های دانشجویی زیست شناسی

انجام پروژه های دانشجویی در اصفهان مشهد شیراز تبریز

انجام پروژه و پایان نامه دانشجویی

انجام پروژه و تحقیق دانشجویی

انجام پروژه واقعیت افزوده

انجام پروژه ورد

انجام پروژه وردپرس

انجام پروژه وریلاگ

انجام پروژه ونسیم

انجام پروژه یادگیری ماشین

انجام پروژه یادگیری تقویتی

انجام پروژه یادگیری عمیق

انجام پروژه یونیتی

انجام پروژه hec ras

انجام پروژه با نرم افزار r

انجام پروژه eviews

انجام پروژه etabs

انجام پروژه sap

انجام تحلیل آماری با spss

انجام spss روانشناسی

انجام پروژه خستگی با اباکوس

انجام پروژه اسپن پلاس

انجام پروژه لاراول

انجام پروژه ایتبس

انجام پروژه انسیس فلوئنت

انجام پروژه اکسل دانشجویی

انجام پروژه اکسس

انجام پروژه اجزا محدود با متلب

انجام پروژه اندروید

انجام پروژه با پایتون

انجام پروژه با سالیدورک

انجام پروژه به زبان اسمبلی

انجام پروژه طراحی وب سایت

انجام پروژه طرح نهایی معماری

انجام پروژه های دانشجویی برنامه نویسی

انجام پروژه تصمیم گیری چند معیاره

انجام پروژه شبیه سازی با فلوئنت

انجام پروژه r

انجام پروژه سیستم دینامیک

انجام پروژه استوری لاین

انجام پروژه اقتصاد سنجی

انجام پروژه اقتصاد مهندسی

انجام پروژه اقتصاد کشاورزی

انجام پروژه الکترونیک

انجام پروژه راهسازی دانشجویی

انجام پروژه بتن دانشجویی

انجام پروژه فولاد با ایتبس

انجام پروژه اپنسیس

انجام پروژه آب و فاضلاب دانشجویی

انجام پروژه های دانشجویی روانشناسی

انجام پروژه های دانشجویی شهرسازی

انجام پروژه های دانشجویی برنامه ریزی شهری

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی صنایع

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی شیمی

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی مواد

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی نفت

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی پلیمر

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی آب

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی عمران

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی برق

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی مکانیک

انجام پروژه های دانشجویی فناوری اطلاعات

انجام پروژه با نرم افزار گمز

انجام پروژه یادگیری ماشین با پایتون

انجام پروژه دانشجویی یادگیری ماشین

انجام پروژه یادگیری عمیق در پایتون

انجام پروژه های برنامه نویسی پایتون

انجام پروژه های برنامه نویسی متلب

انجام پروژه متن کاوی

انجام پروژه متره و برآورد دانشجویی

انجام پروژه بهینه سازی متلب

آموزش سیمولینک متلب

انجام پروژه فرترن

انجام پروژه مدیریت مالی

انجام پایان نامه مدیریت استراتژیک

انجام پایان نامه ارشد حقوق خصوصی

انجام ارائه دانشجویی

انجام پایان نامه به زبان انگلیسی

انجام پایان نامه مدیریت آموزشی

انجام پایان نامه مکانیک سیالات

انجام پروژه زنجیره تامین

انجام پروژه جوشکاری اصطکاکی

انجام پایان نامه برق الکترونیک

انجام پروژه spss

انجام پروژه اکسپرت چویس

انجام پروژه cfd

انجام پروژه حسابداری در منزل

انجام پایان نامه ارشد حقوق

انجام پروژه نظریه بازی ها

انجام پروژه طراحی صنعتی

انجام پروژه زمین شناسی

انجام پروژه کارورزی

انجام پروژه opensees

انجام پروژه opnet

انجام پروژه با omnet

انجام پروژه با weka

انجام پروژه ees

انجام پروژه c++

انجام پروژه ارشد

انجام پروژه اس پی اس اس

انجام پروژه با متلب

انجام پروژه بتن

انجام پروژه برنامه نویسی جاوا

انجام پروژه با نرم افزار ونسیم

انجام پروژه با کامسول

انجام پروژه برای خارج از کشور

انجام پروژه برنامه نویسی اندروید

انجام پروژه برنامه نویسی متلب

انجام پروژه برنامه نویسی سی شارپ

انجام پروژه برنامه نویسی دانشجویی

انجام پروژه برنامه نویسی اسمبلی

انجام پروژه برنامه نویسی r php تحت وب

انجام پروژه برق قدرت صنعتی کنترل مخابرات

انجام پروژه بیوانفورماتیک

انجام پروژه پایان نامه

انجام پروژه پایان نامه ارشد

انجام پروژه پایانی کارشناسی

انجام پروژه پایگاه داده

انجام پروژه پردازش تصویر با پایتون

انجام پروژه پردازش تصویر با در متلب

انجام پروژه پکت تریسر

انجام پروژه پریمیر

انجام پروژه پروپوزال

انجام پروژه پلکسیس

انجام پروژه پویایی سیستم

انجام پروژه تحقیق در عملیات

انجام پروژه تحلیل پوششی داده ها

انجام پروژه تحلیل خطر زلزله

انجام پروژه تاسیسات مکانیکی

انجام پروژه تخصصی عمران

انجام پروژه ترنسیس

انجام پروژه ترمودینامیک

انجام پروژه تهویه مطبوع

انجام پروژه جامعه شناسی

انجام پروژه جاوا

انجام پروژه جاوا اسکریپت

انجام پروژه جایگزین خدمت سربازی

انجام پروژه جی آی اس

انجام پروژه جوشکاری اصطکاکی

انجام پروژه جنگل تصادفی

انجام پروژه حسابداری در اکسل

انجام پروژه حقوقی

انجام پروژه حمل و نقل

انجام پروژه حسابرسی

انجام پروژه دانشجویی حسابداری

انجام پروژه مالی حسابداری

انجام پروژه حین خدمت سربازی

انجام پروژه خلاصه نویسی

انجام پروژه خوشه بندی

انجام پروژه غیر خطی

انجام پروژه دانشجویی gis

انجام پروژه دانشجویی ارزان

انجام پروژه دانشجویی فوری

انجام پروژه دانشجویی برنامه نویسی پایتون

انجام پروژه راهسازی

انجام پروژه راهسازی با اتوکد

انجام پروژه راهسازی دستی

انجام پروژه راهسازی با civil 3d

انجام پروژه راینو

انجام پایان نامه خارج از کشور

انجام پایان نامه رشته زبان

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی

انجام پروژه مکاترونیک

انجام پایان نامه شیمی

آموزش نرم افزار سری های زمانی در r

انجام پروژه متلب مهندسی برق

انجام پایان نامه ارشد مدیریت جهانگردی

انجام پایان نامه بیرجند

انجام پایان نامه با flow 3d

ساختار مقاله مروری

خرید پایان نامه ارشد کامپیوتر

دانلود رایگان پایان نامه مدیریت بحران

دانلود رایگان پایان نامه مدیریت آموزشی

دانلود رایگان پایان نامه مدیریت صنعتی

دانلود رایگان پایان نامه مدیریت بازرگانی

دانلود رایگان پایان نامه مدیریت کسب و کار

انجام پروژه تحلیل داده

انجام پروژه تحلیل آماری

انجام شبیه سازی با ads

پایان نامه ارشد الکترونیک

هزینه نوشتن مقاله علمی پژوهشی

چاپ تضمینی مقاله علمی پژوهشی

مشاوره پایان نامه مدیریت